Sun Siyam Vilu Reef
10 dage, Inkl. all-inclusive fly og transfer t/r resort
Sun Siyam Vilu Reef i ligger på en smuk lille ø, med rustikke villaer, omgivet af et fantastisk husrev.
Her kan I glæde jer til afslappet stemning, lækkert indrettede villaer i varme farver og en omfattende all-inclusive - så I kan slappe af og nyde en af verdens smukkeste destinationer.
Jeres rejse inkluderer all-inclusive, med dine around til frokost og middag. Der kan bo op til 2 børn under 12 år i villaerne.
Turen hertil fra Male er i vandfly ca. 35 min
Højdepunkter fra rejsen
Få overblikket
Hoteller
Sun Siyam Vilu Reef
Sun Siyam Vilu Reef
Sun Siyam Vilu Reef er et skønt resort på en mindre ø, omgivet af et rigtig godt husrev og smukke hvide strande. Turen hertil er med vandfly ca. 35 min, og ved ankomst mødes i af den skønneste, palmeomkransede strand, omgivet af hav i alle nuancer af blå.
Resortet er lavet i lækre materialer og villaerne fremstår smukke med rustikt præg og palmeblads beklædte tage. I de fleste villaer kan der bo op til 2 voksne og 2 børn under 12 år, og I kan glæde jer til fantastisk snorkling, masser af vandsport og lækre måltider med udsigt til Det Indiske Ocean. Her er 4 restauranter, hvoraf 3 af dem er inkluderet i all-inclusive, Positive Energy bar der serverer mocktails mm samt Nautilus beach bar.
Her er ialt 100 villaer fordelt stranden, eller på pæle over vandet. Alle er indrettet i lækre, varme farver og med alle moderne faciliteter:
Deluxe beach villaer i vandkanten på 76 kvm med semi åbent badeværelse og plads til op til 2 voksne og 2 børn under 12 år. Med beach cabana med stor flyde-hængesofa. Vender mod øst
Jacuzzi deluxe beach villaer magen til deluxe beach villa, men også med jacuzzi. Vender mod syd
Sun Aqua Pool villa magen til deluxe beach villa, men med stor privat swimmingpool. Vender mod nord eller vest
Reef villa/sunset reef villaer på pæle over vandet på 78 kvm med plads til max 3 personer. Med direkte adgang til lagunen og spa-bad på terrassen. Vender mod nord eller syd.
Aqua suite på 110 kvm med plads til 2 voksne og 2 børn under 12 år. Med direkte adgang til lagunen og privat pool. Vender mod syd
Opholdet bookes med all-inclusive.
Et virkelig skønt resort for jer der vægter snorklig fra strand og en god all-inclusive.
I perioden 1/9 - 31/3 2026 arbejdes der med nye villaer i den ene ende af øen. Området er afskærmet. 
Dagsprogram
Dag 1:
Afrejse Danmark
Afrejse med til Male med flyskift undervejs.
Dag 2:
Ankomst Maldiverne
						Ved ankomst til Male checker I ind på Sun Siyam Vilu Reef Resort i lufthavnen. Resortet sørger for at I kommer til vandfly lufthavnen hvor I har adgang til lounge med forfriskninger. Turen med vandfly til jeres resort tager ca. 35 min, og undervejs kan I nyde udsigten til de mange små øer der ligger omgivet af koralrev. 
Sun Siyam Vilu Reef er en smuk, lille ø og ved ankomst bliver I fulgt til jeres valgte villa. Smid skoene over i hjørnet - de næste 7 dage står på afslapning på en af de smukkeste destinationer i verden.					
- Overnatning: Sun Siyam Vilu Reef
Dag 3-8:
Maldiverne
						Resortet ligger på en mindre ø, men der er masser af faciliteter til lands og til vands inkluderet i jeres ophold.  Snorkling fra stranden er en helt fantastisk oplevelse her, og bliv ikke overrasket over at blive overhalet af en skildpadde, når I ligger og nyder de fine koraller. 
På land kan I nyde livet under en palme, forkæle jer selv med lækre behandlinger i spa-afdelingen eller pudse formen af i det lille træningslokale. I jeres ophold er også inkluderet en tur til nabo øen med frokost samt en ture til en lokal ø-, eller en delfintur. 
Snorkling udstyr samt brug af havkajak og paddlebord, samt tennis og fitness er inkluderet i jeres ophold.
Måltiderne nydes i en af resortets hyggelige restauranter med udsigt til strand og hav. I har 3 restauranter inkluderet i jeres all-inclusive pakke.					
- Overnatning: Sun Siyam Vilu Reef
- Forplejning: Emerald all-inclusive
Dag 9:
Hjemrejse fra Maldiverne
Nyd morgenen langs stranden og den lækre morgenmad, inden turen går retur til Danmark.
- Forplejning: Emerald all-inclusive
Dag 10:
Ankomst Danmark
Priser
Inkluderet i rejsen:
- Flybillet Male t/r inkl. bagage og forplejning ombord
- Transfer t/r lufthavn med vandfly
- 7 nætter i deluxe beach villa inkl. emerald all-inclusive
- Alle skatter og afgifter
- Rejsegarantifond og ansvarsrisikoforsikring
Ikke Inkluderet:
- Afbestillingsforsikring (7 % af prisen)
- Rejseforsikring
Tilkøbsmuligheder:
- Rejsen kan forlænges på Maldiverne eller med storby-stop
- Kontakt os for andre villakategorier
Betingelser:
Bemærk at ovenstående priser er fra-priser. Kontakt os for eksakt pris på ønsket afrejsedato.
Der tages derfor forbehold for udsolgte flyafgange, hoteller mv.
Priserne er baseret på, at min. 2 voksne rejser sammen.



 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
				 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											 
						
											